Kto by nechcel byť úspešným podnikateľom? Práca pre samého seba je celkom iné „kafe“ ako vysedávať v práci od svitu do mrku a robiť na iných. Zo všetkých strán však počúvame o tom, aké ťažké je presadiť sa v tvrdej konkurencii, aká komplikovaná je byrokracia zo strany úradov, atď. Odvážnym však šťastie praje a pokiaľ ste rozhodnutí ísť za svojim cieľom, rozhodne choďte do toho!

start_podnikania-creeo

Jedna vec je viac ako istá- rovnako ako teraz vy stojíte na začiatku svojej cesty za úspechom, rovnako na tom boli stovky, ba aj tisíce úspešných podnikateľov po celom svete. Aj oni spočiatku pociťovali neistotu a strach, aj oni sa stretli s neúspechmi- niektorí hneď na začiatku, iní o čosi neskôr. Takže, rozhodne v tom nie ste sami.

Každé podnikanie so sebou prináša plusy aj mínusy, inak to nie je ani pri podnikaní cez internet. Je o niečo jednoduchšie ako to klasické, nakoľko tu odpadá pár „papierovačiek“ na začiatok a rovnako, nevyžaduje si astronomický rozpočet.

Samozrejme, ide o významný krok a aj za obyčajným rozhodnutím „ísť do toho“ sa skrýva obyčajný strach. Ak aj vy pociťujete obavy z nepoznaného a váhate, zvažujete plusy a mínusy online biznisu, rozhliadnite sa okolo seba a hľadajte inšpiráciu! Práve inšpirácia je totiž akýmsi hnacím motorom a napomôže striasť tie najväčšie obavy.

Jedným z najinšpiratívnejších ľudí vôbec je Steve Jobs. Úspešný podnikateľ, s ktorým sa osud nemaznal, no ktorý to i napriek zle rozdaným kartám dotiahol až na najvyššie priečky. Prejav ktorý Jobs predniesol v roku 2005 na slávnej Stanfordskej univerzite (hľadaj ako “Stanford Commencement Speech“), chytil za srdce azda každého a je skvelou motiváciou pre všetkých, ktorí potrebujú nejakým spôsobom nakopnúť. Skladá sa z troch príbehov a tu je úryvok z toho posledného: „Vedomie, že čoskoro umriem je tým najdôležitejším, čo mi pomohlo učiniť zásadné životné rozhodnutia. Pretože takmer všetko- všetky vonkajšie očakávania, pýcha, strach z rozpakov či sklamania, sú zoči-voči smrti malicherné a ostáva tak iba to, čo je podstatné. Práve v momente keď stojíte tvárou v tvár vedomiu, že zomriete, prídete na ten najlepší spôsob ako nespadnúť do pasce predstavy, že máte čo stratiť. Nahí už totiž ste. Neexistuje teda dôvod nenasledovať svoje srdce“.

Obráťte preto svoje obavy vo svoj prospech a uvidíte, že už iba obyčajná zmena myslenia vás posunie o krok bližšie k splnenému snu o vlastnom podnikaní.

Tvorba web stránok

Tvorba web stránok pre vaše podnikanie.

Tvorba eshopu

Tvorba eshopov pre váš úspešný biznis.

Affiliate weby, projekty

Nechajte si vytvoriť affiliate projekt u nás.