Keby to bolo ľahké, robil by to každý

Výhodou podnikania, obzvlášť toho internetového, je fakt, že začať môžete kedykoľvek. Či ste zamestnaní na plný úväzok alebo doma na materskej, nemusíte od základov meniť spôsob života, na aký ste zvyknutí. Teda, zatiaľ…

Možnosť podnikania popri práci láka čoraz viac ľudí, ktorí sú presvedčení o tom, že majú čo ponúknuť. Na jednej strane sa zdá, že trh je presýtený, no zároveň nikdy nebol otvorenejší novým nápadom. Skôr, ako sa pustíte do vlastného podnikania, z ktorého sa možno časom vykryštalizuje niečo extra, musíte byť pripravený na isté úskalia, ktoré svet biznisu ponúka.

Ťažký štart

Pripravte sa však na to, že založenie vlastnej spoločnosti si vyžaduje veľa úsilia, času a hlavne, trpezlivosti. Úradné záležitosti si jednoducho musí preskákať naozaj každý bez ohľadu na to, aké zvučné meno máte a čím sa bude váš biznis zaoberať.

TIP: Ak si chcete ušetriť pár nervov, využite služby externých spoločností, ktoré tieto byrokratické úkony a povinnosti preberú za vás.

PR nie je len „fajnová“ skratka

Konkurencia dokáže byť v dnešnej dobe poriadne tvrdá. Preto od začiatku dbajte na dobrú reklamu. Pretože vhodne zvolená marketingová stratégia je jedným z kľúčových faktorov, ktoré ovplyvnia napredovanie vášho biznisu. Neváhajte osloviť odborníkov, ktorí sa v danej problematike vyznajú a PR  a marketing majú v malíčku.

Náš zákazník, náš pán? Realita, žiadne klišé!

Ak ste sa rozhodli podnikať na internete, veríme, že čo-to ste si o online biznise naštudovali, prípadne ste nasali dobre mienené rady od skúsenejších.

Dokonalý dizajn, skvelo zvládnutá reklama i SEO analýza, moderná web stránka, či eshop a váš biznis napriek tomu nenapreduje tak, ako ste si predstavovali? Háčik môže byť v tom, že svoje podnikanie beriete iba ako cestu za bohatstvom. Chyba! To, čo dokáže pochovať aj ten najviac prepracovaný plán, je neprofesionálny prístup k zákazníkovi. Komunikujte, budujte vzťahy s (potenciálnymi) zákazníkmi, občas sa s nimi podeľte o niečo špeciálne. Ozvláštnite svoj web, urobte ho pútavým miestom, kde sa budú radi vracať.