Aká by asi bola odpoveď na otázku: „Koľko ľudí vo vašom okolí robí to, čo je súčasne ich hobby“? Ruku na srdce- takých ľudí nie je veľa. Počet kladných odpovedí by však výrazne stúpol v prípade, ak by sme otázku trošku pozmenili: „Koľko ľudí vo vašom okolí by rado robilo to, čo je súčasne ich hobby“…

Sociálne siete typu Facebook, Instagram či Pinterest denne zaplavujú citáty s prívlastkom „motivačné“. Stávajú sa akousi bežnou súčasťou odborných prednášok či príhovorov slávnych osobností, ale i obyčajných ľudí. Ich sila je v tom, že dokážu s neuveriteľnou silou trafiť klinec po hlavičke a tak motivovať k prekonaniu samých seba a k prekročeniu hraníc, ktoré máme neraz nastavené iba vo svojej hlave.

Nielen holé frázy

Tu je pár viet, ktoré ste už určite počuli a možno ste nad nimi len mávli rukou. Ak sa však nad nimi hlbšie zamyslíte, objavíte ich skrytý význam a hodnotu, ktorú prinášajú.   

Nesnívajte, ale žite svoje sny!

Vlastné podnikanie je snom mnohých z nás. Väčšina však ostane iba pri fantastických plánoch a svoje predstavy nezrealizujú z celkom prostého dôvodu: boja sa reakcie svojho okolia. Výsmech, odhováranie a dokonca aj agresia patria k tým najbežnejším. A pritom stačí tak málo: kašľať na to, čo si myslia iní ísť, hoci, aj proti prúdu.

Nemusíte byť úspešní, aby ste začali. Ale musíte začať, aby ste boli úspešní

Zvučné meno či známa tvár môže napomôcť k úspechu, no nie je to pravidlom. Existuje množstvo svetlých príkladov toho, ako rozbehnúť úspešné podnikanie aj celkom od nuly. Úspech je predsa sladkou odmenou za drinu a čas strávený na vlastnom biznise časom prinesie väčšie výsledky ako čokoľvek iné.

Ľudia uspejú, keď si uvedomia, že ich neúspechy sú príprava na ich víťazstvá (R.Waldo Emerson)

Tak ako v bežnom živote, aj v podnikaní niekedy nastane ťažšie obdobie. Môžete sa cítiť ako na hojdačke, úspech vystrieda pád. No dôležité je nevzdať sa hneď po prvom neúspechu. Práve takéto momenty sú tu pre to, aby priniesli ponaučenie a naviedli nás na správnu cestu.

TIP OD CREEO.SK: Je iba jediná prekážka na dosiahnutie tvojho cieľa – ty sám

Toľko omieľané klišé, a toľko pravdy sa ukrýva v tejto vete! Jediní, kto nám bráni, aby sme dosiahli svoj sen, sme my sami! Priveľa pochybností, ešte viac otázok a nedôvera vo vlastné schopnosti sú totiž tou najväčšou brzdou na ceste za úspechom…