Výber vhodných produktov a dodávateľa/ľov je veľmi dôležitý. Výber je zvyčajne najväčšou prekážkou, ktorej väčšina ľudí čelí pri spustení on-line podnikania. Je možné stráviť týždne – mesiace – zaoberaním sa touto otázkou, bez toho aby ste dospeli k rozhodnutiu, čo môže byť strašne demotivujúce. V tomto smere Vám asi nikto nedá odpoveď. Môžeme Vám pomôcť s nájdením vhodného dodávateľa službou Top dodávatelia  pre tvoj biznis, no konečné rozhodnutie je na Vás. Dodávateľ Vám musí poskytnúť nákupné ceny také aby ste boli v danej oblasti konkurencieschopný a pritom mali na tovare dosť vysokú maržu. Myslite na to že tovar zakúpený cez internet Vám môže zákazník bez udania dôvodu vrátiť. Z marže ide časť na marketing, náklady na prevádzku eshopu, zamestnancov, atď. Preto si treba dobre premyslieť cenotvorbu. Ísť cestou najnižšej ceny nie je vo väčšine prípadov šťastné riešenie.

Zahraničný dodávatelia majú prevažne lepšie nákupné ceny, no nevýhodou môže byť dlhšia doba dodania. No všetko záleží samozrejme od konkrétneho dodávateľa. S domácim dodávateľom sa viete rýchlejšie dohodnúť, mať kratšiu dobu dodania no prevažne aj vyššie ceny. 

Pri dodávatelovi je podstatné aby ste vedeli či má stanovené nejaké minimálne odbery produktov, minimálnu cenu nákupu a podobne. Je to dôležité nakoľko zo začiatku sa Vám nemusí dariť splniť tieto požiadavky, ktoré sú u slovenských dodávateľov dosť bežné. Preto je lepšie mať dodávateľa, aspoň zo začiatku, ktorý nevyžaduje plnenie nejakých podmienok. Taktiež je potrebné zistiť či dodávateľ poskytuje nejaké možnosti, nejaké súbory, dáta pre import produktov do Vášho eshopu. Najčastejšie sa využíva export produktov od dodávateľa v CSV súbore, alebo XML. Pokiaľ Vám vie dodávateľ poskytnúť takéto súbory, môžete tovar, fotky, stavy skladových zásob do Vášho eshopu nahrať automaticky a každý deň obnovovať, čo je veľkou výhodou pretože pri stovkách, či tisícoch produktoch by nebolo možné to nahadzovať ručne a udržovať dáta aktuálne. Taktiež sa informujte  či môžete použiť fotky produktov, ktoré má dodávateľ atď.

Domáci dodávateľ:

Výhody:
– tovar má väčšinou skladom
– rýchla dodacia doba
– lacnejšie doručenie tovaru
– bez jazykovej bariéry
– vybavenie reklamácie
– informácie o produktoch v rodnom jazyku
– lepšia, rýchlejšia komunikácia

Nevýhody:
– vyššia cena ako zahraničný dodávatelia

Zahraničný dodávateľ:

Výhody:
– nižšia nákupná cena
– povačšine väčší sortiment a tovar skladom (nemusíš odoberať rôzny sortiment od viacerých dodávateľov)
– rôzne zľavy

Nevýhody:
– platba vopred (po dlhšej spolupráci platba na faktúru, ale nie všade)
– dlhšie a drahšie dodanie
– riešenie reklamácií

Zaujímavý typ:

HAND-MADE produkty:

Zaujímavou voľbou doplnkových produktov do e-shopu môžu byť aj rôzne hand-made produkty. Je mnoho výrobcov, ktorý sa venujú ručnej výrobe zaujímavých produktov, kvôli privyrobeniu, alebo takýmto spôsobom chcú naštartovať svoje plnohodnotné podnikanie. Tak prečo nezaradiť do ponuky nášho eshopu aj takéto produkty. Stačí kontaktovať výrobcu a dohodnúť podmienky spolupráce. Hand-made výrobcovia poskytujú mnoho zaujímavých produktov od šperkov, hračiek, tašiek, kabeliek oblečenia, bižutérie, drogérie, dekoračných predmetov, obrusov a rôznych iných.

Výhody:
– jedinečné, unikátne a veľmi zaujímavé produkty
– široký sortiment hand-made výrobkov

Pri výbere dodávateľa Vám pomôže aj služba Top dodávatelia pre tvoj biznis,,ktorú sme vytvorili pre uľahčenie výberu možného dodávateľa, kde získate kontakty a odporúčania na zahraničných a slovenských dodávateľov pre rôzny sortiment s ktorými spolupracuje množstvo úspešných slovenských a českých eshopov.

Tvorba web stránok

Tvorba web stránok pre vaše podnikanie.

Tvorba eshopu

Tvorba eshopov pre váš úspešný biznis.

Affiliate weby, projekty

Nechajte si vytvoriť affiliate projekt u nás.