Každý deň počúvate stále viac sťažností od známych a spolupracovníkov o ich nespokojnosti v práci?

Väčšina ľudí je závislých na svojej práci, keďže je to ich primárny zdroj príjmu a veľmi sa boja prepustenia. Horšie je, že väčšina z nich nenávidí svoju prácu, ale zostávajú v nej, pretože potrebujú peniaze. Denne  počuť sťažnosti kolegov na prácu, život.

Jedna vec je stále sa sťažovať a druhá je pokúsiť sa s tým aj niečo urobiť. Prečo nezaložiť svoj vlastný malý podnik, firmu, aby ste zarobili nejaké peniaze navyše a robili to čo Vás skutočne aj baví? Na začiatku aj popri práci a keď sa to rozbehne môžete sa tomu venovať naplno.

Takýmto spôsobom aj v prípade straty zamestnania, alebo po prepustení, budete mať aj iný zdroj príjmov, aby ste v pohode mohli fungovať aj v ťažších časoch. Prečo pracovať v zamestnaní, ktoré Vás vôbec nebaví, nenapĺňa? Prečo len sedieť a sťažovať sa namiesto prijatia opatrení?

Najpravdepodobnejšou odpoveďou na tieto otázky budú zas len ďalšie výhovorky ako sa to nedá, nie je ten správny čas, atď, atď. Pre niektorých ľudí sú výhovorky typu ako sa to teraz nedá pravidlom, no pre niektorých, ktorý idú za svojím snom nie, pretože výhovorky idú bokom a nastáva tvrdá práca.

Aké sú top výhovorky, prečo nezačať budovať vlastné podnikanie?

Ja nemám čas……

To je najhoršia výhovorka.

“Mám prácu. Kedy si mám nájsť čas začať podnikať?”

Dovoľte mi, aby som sa opýtal. Ak by ste mali priateľa, člena rodiny v núdzi, našli by ste si čas, aby ste mu pomohli? Ak by ste vyhrali lístky na koncert obľúbenej kapely, našli by ste si čas ísť na koncert? Ak si nájdete čas na pomoc ostatným ľuďom a na iné rôzne veci, nájdete si čas aj na pomoc samým sebe.

Pozrite sa lepšie na svoj rozvrh a stavím sa, že nájdete aspoň malý časový úsek, kedy sa môžete venovať svojim podnikateľským nápadom.

Jeden pán raz povedal, že nemá čas sa venovať svojim aktivitám, ktoré by chcel robiť a potom do neskorej noci len tak chatoval a prezeral si videá na známej stránke.

“Učiť sa? Kde na to mám vziať čas, keď ho nemám ani ked nič nerobím.”

Ak už máte nejakú výhovorku skúste sa nad ňou hlbšie zamyslieť. Ak si realizáciu svojich nápadov, myšlienok nechávate na neskôr, keď budete mať na to čas, tak pravdepodobne ten čas ani nepríde.

Faktom je, že máme viac času ako si myslíme, len sme lenivý.

 

Mám obavy, strach že to nedosiahnem, nepodarí sa to……

A strach z toho, že Vás prepustia z práce nemáte? Čo je horšie?

Mať strach z niečoho čo nemôžete ovládať, alebo je lepšie mať strach z niečoho, čo Vám môže pomôcť uspieť?

Chceli by ste radšej stráviť deň v práci, ktorú nemáte radi, alebo by ste sa radšej venovali niečomu čo Vás bude tešiť?

Spustenie a prevádzka vlastného eshopu vzhľadom na nízku cenu nenesie so sebou prakticky žiadne veľké finančné riziko aj v prípade, že by Vám to nevyšlo. Keďže eshopy v našej ponuke nájdete už za 278 eur ESHOP KLASIK, alebo ponuka s prepracovaným profesionálnym dizajnom ESHOP PRO za 488 eur, je to v porovnaní napríklad s kamennou predajňou, alebo inými spôsobmi podnikania, kde musíte investovať tisíce, desaťtisíce eur zanedbateľná čiastka.

 

Čo povedia známi, priatelia, keď sa mi to nepodarí……

Svet sa netočí len okolo Vás. Väčšinu ľudí nezaujíma, či uspejete, alebo nie. Nesledujú Vás.

Nepoznáte nikoho z Vášho okolia kto išiel za svojím a zlyhal? Išli ste za ním a riešili ste nejak to, že mu to nevyšlo? Chcel si zariadiť svoj život len podľa seba.

Keby nič iné tak budete mať u priateľov rešpekt, že ste boli schopný ísť si za svojim cieľom na vlastnú päsť, mali odvahu a prekonali svoju lenivosť,(spomenutú v časti Ja nemám čas) ktorú väčšina neprekoná.

 

To je hlúpy nápad……

Neexistujú, žiadne hlúpe nápady. Dnes sa predávajú veci, produkty o ktorých by nikdy nikto v minulosti nepovedal, že to môže niekto aj kúpiť a dnes je to bežná súčasť našich životov. Príbehov o ľuďoch, ktorý si išli za svojím a v začiatkoch sa stretli s odmietavým postojom sú tisíce. Buďte hrdí na svoje nápady, myšlienky nech sú akokoľvek bláznivé. Jednoducho si povedzte idem za svojim cieľom a dotiahnem to až do konca.

“Ak hovoria ľudia o niečom, že je to šialené, mali by ste sa do toho pustiť. Ak tvrdia o niečom, že je to dobré, znamená to, že to už robí niekto iný.” (Hajime Mitarai)

 

Nemám skúsenosti, potrebné zručnosti……

Nikto sa nenarodil so znalosťami a zručnosťami. Ak chcete mať znalosti musíte sa začať učiť. Dnes to máme vďaka internetu omnoho ľahšie ako v minulosti. Komunikujte, pýtajte sa na fórach, v diskusiách, kde komunikujú ľudia z oblasti v ktorej chcete začať, aby ste získali odpovede na Vaše otázky. Taktiež je dostatok kníh. Čítajte knihy, články, atď.

Nie je to nič zložité a týmto si prešiel každý. Stačí prekonať lenivosť!!

Tvorba web stránok

Tvorba web stránok pre vaše podnikanie.

Tvorba eshopov

Tvorba eshopov pre váš úspešný biznis.

Affiliate weby, projekty

Nechajte si vytvoriť affiliate projekt u nás.